Треньорът на Спартак (Варна) Димитър Димитров-Херо беше принуден да преглътне във втори пореден мач тимът му да пропусне победата в последните секунди. В 1-ия кръг на плейофа за оставане в елита Спартак (Варна) водеше до самия край с 1:0 срещу Ботев (Враца) като гост, но изпусна победата в последната минута.

"Това се получава във втори пореден мач, преди това с ФК ЦСКА 1948 отново загубихме победата в последната минута. Сега също ни изравниха в 90-ата минута. Само в тези два мача загубихме 4 точки.

Ботев Враца - Спартак Варна 1:1 в двубой от 31-ия кръг на efbet Лига

Ботев (Враца) засили Спартак (Варна) към Втора лига

Двата тима могат да съжаляват

Това, че действително нямаме дълбочина в състава, нямаме хора за смени, при нас играят едни и същи хора, много контузени, наказания, в един момент останах с 11-12 човека, беше ми трудно да направя група. Като че ли и малко характер ни липсва в някои ситуации, а и липса на късмет. Не искам да се оправдавам с късмета, но действително разочарованието е огромно.

Като дойдох знаех с какво се захващам. Нещата са изключително тежки в момента, но когато си дал всичко от себе си - дори и когато обстоятелствата са против нас, няма какво повече да кажа. Не мога да бъда недоволен от поведението на футболистите. Вижда се, че се стараят, но им липсват класа и възможности. Надявам се, че хората оценяват и виждат какво правим.

Благодаря им изключително много, също така и за присъствието на феневоте тук, далече от Варна. Но трудно се прави отбор по този начин. Когато се хванах, пред мене имаше дилема.

Даниел Моралес: Касичката се пълни

Врачани оцеляха срещу Спартак (Варна)

Отборът от есента за 10 кръга имаше 1 точка. От всички, които са били в отбора през есента, и са освободени, само 1 играе в А група. Има 3-4 човека във втора лига и това е. Ясно е, че селекцията се е подценила. Но пък зимна селекция много трудно се прави, България не е привлекателна дестинация, а от хората, които са тука, много от тях в моя списък бяха 3-4 избор. Много хора отказаха. Дали сме всичко от себе си и аз и моя щаб", коментира Димитров.

"Чудо трябва да стане, за да оцелеем, не играем приятелски срещи като някои отбори. Ще играем честно до края пък каквото стане", завърши Херо.