Отборите на Ботев (Враца) и Спартак (Варна) не се победиха в двубой от 31-ия кръг на efbet Лига. Срещата от долната шестица на плейофите завърши 1:1. Двата тима си размениха по едно полувреме, като гостите могат да съжаляват повече за пропуснатата възможност да се отдалечат от дъното в класирането.

Ботев (Враца) - Спартак (Варна) 1:1, развоят минута по минута

Двата отбора се борят за оставането си в шампионата

През първата част доминираше Спартак и стигна до гол в 8-ата минута чрез Румен Руменов. След паузата врачани заиграха по-добре и изравниха чрез Красимир Тодоров минута преди края. Врачани пропуснаха и дузпа, след като Даниел Генов стреля слабо.

Още с първата си възможност в мача Спартак успя да поведе. Вратарят на домакините Красимир Костов излезе неразчетено при една изритана към полето на Ботев топка. Той бе изпреварен от Денис Баланюк. Украинецът веднага потърси комбинация с Лерой Микелс, който пропусна топката за връхлитащия зад него Румен Руменов. Той овладя на границата на наказателното поле, финтира защитник на Ботев и със силен шут я прати в мрежата.

До края на полувремето не се случи почти нищо интересно, но през втората

Треньорът на Ботев Враца Даниел Моралес направи някои промени и това изостри играта на домакините. Десет минути след началото на второто полувреме Даниел Генов получи отличен пас от дълбочина, овладя, но стреля над вратата на Фигейредо.

Малко след това Руменов бе много близо до това да вкара втори гол за Спартак, но този път Костов спаси удара му.

В 77-мата минута ветеранът в отбраната на гостите Александър Цветков направи фаул срещу Генов в собственото си наказателно поле. След намесата на ВАР съдията Владимир Вълков отсъди дузпа, с чието изпълнение се нагърби потърпевшият от фаула. Генов обаче стреля слабо и Фигейредо спаси.

Стражът на Спартак извади още няколко ситуации в следващите минути, в 90-ата минута бе безпомощен след техничев удар от границата на наказателното поле на резервата Красимир Тодоров.

Четири кръга преди края на сезона Спартак остава на последното 16-о място в класирането с 18 точки, на пет зад 14-ия Хебър. Ботев Враца е на 12-о място с 29 точки.