Жирона отстъпи при домакинството си на гранда Барселона в мача между двата тима от 21-ия кръг на испанското футболно първенство.

Каталунците спечелиха с 2:0, след попадения на изненадващия голмайстор в срещата Нелсон Семедо и обичайния такъв Лионел Меси.

В игра за домакините се завърна Кристиан Стуани, който не взе участие във визитата в Мадрид, срещу Реал за Купата на краля и отборът му загуби с 2:4. Порто и Пере Понс също подсилиха състава на Жирона за тази среща.

Барселона готви трансферен удар с Матайс де Лихт

Барса готви нов трансферен удар с ас на Аякс

"Каталунците" вече уредиха Френки де Йонг

Барселона стартира битката в почти пълния си блясък. Новото попълнение на "блаугранас" Кевин-Принс Боатенг бе на скамейката, но чудесната новина за Ернесто Валверде беше, че ще може да заложи на Лионел Меси още от първата минута.

Снимка 386831

Източник: Twitter

Резултатът беше открит след 9 минути игра. Центриране в наказателното поле на Жирона стигна до Видал, той върна назад кълбото към включилия се в атака Семедо, който с премерен шут я прати в долния ляв ъгъл на вратата на съперника.

Снимка 402909

Домакините претендираха, че футболист на Барса е бил в засада в конкретната атака, но повторенията показаха, че претенциите им не са основателни.

Последваха нови добри минути за "блаугранас", но Коутиньо се отличи с два неприятни за тима му пропуска. Във втория случай той излезе очи в очи със стража на опонента, но стреля в тялото му, вместо да опита да го прехвърли технично.

Снимка 402910

До почивката и домакините имаха своите шансове, но Стуани пропиля с лека ръка страхотна възможност за своя отбор, като стреля по земя, а Тер Щеген изби с крак топката в корнер. След изпълнението му не се стигна до нищо сериозно за футболистите на Жирона.

След почивката атаките на Барса зачестиха, но домакините изостриха неприятно играта, извършвайки редица груби нарушения. Част от състезателите на Барселона се подведоха по този начин на игра и бяха официално предупредени. Сред тях бе и опитният Серхио Бускетс, картонът за когото означаваше, че той ще пропусне следващия мач на състава си.

Снимка 395711

Източник: EPA/БГНЕС

Малко преди края на полувремето домакините претендираха за дузпа, при нарушение срещу Стуани в пеналта. Главният съдия бе категоричен, че такова няма, с което си навлече гнева на феновете на отбора.

Нервите съвсем ескалираха, когато след необмислен фаул играта напусна състезателят на Жирона Бернардо Еспиноса. Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, футболистите на тима все пак устояваха на неспирните атаки на "блаугранас".

Точка на спора сложи Лионел Меси, който се разписа за крайното 2:0 в полза на тима си, при поредната вихрена акция на каталунците. Минута след това той можеше да вкара и втори гол, но вратарят на съперника спаси изстрела му. С подобна проява стражът се отличи и при далечен шут на Пике, малко преди последния съдийски сигнал.

Снимка 402908

В даденото продължение Коутиньо отново пропусна да се разпише, оставен за пореден път очи в очи с вратаря на Жирона.

Барселона остава на върха в класирането на Ла Лига, с актив от 49 точки. Жирона е под номер 13 и има 24 пункта срещу името си.

Ето как изглеждаше стартовият състав на каталунците в началото на мача: Тер Щеген, Пике, Алба, Ленгле, Семедо, Ракитич, Видал, Бускетс, Коутиньо, Меси, Суарес

Жорди Алба: Много труд и усилия ми струва да съм в Барселона, ще е тъжно да напусна