Новаците в Примера Дивисион - Жирона постигнаха най-голямата победа в своята клубна история. Момчетата на Пабло Мачин сториха наглед невъзможното, подчинявайки испанския шампион с 2:1. Триумфът за каталунците се оказа още по-сладък, тъй като се случи чрез осъществяването на пълен обрат.

Поредно равенство за Атлетико (Мадрид)

Атлетико продължава без загуба в Ла Лига, но лошото чувство остава

Хората на Чоло извъртяха равенство и с Виляреал

На почивката Реал водеше с 0:1 чрез попадение на Иско. След паузата обаче селекцията на Зинедин Зидан се срина и позволи на Стуани и Порту да се превърнат в герои за скромния "червено-бял" тим.

Снимка 320692

Поражението остави "кралете" на третото място в Ла Лига, на цели 9 точки от временния лидер Барселона.

Двубоят премина при засилени мерки за сигурност с оглед нестабилната обстановка в обявилата независимост каталунска област.

Валенсия победи Алавес с 2:1 като гост

Симоне Заза няма спирка, шест поред за Валенсия (ВИДЕО)

"Прилепите" победиха и Алавес

Ентусиазирани от пълните трибуни на "Монтоливи" и големия съперник срещу себе си, отборът на Жирона стартира мача с яростни атаки към вратата на Касия. Каталунците дори удариха гредата след едно наглед безнадеждно центриране, което застрашително кацна върху далечната греда на "кралете".

Реал обаче нямаше време да се притеснява от случилото се, тъй като организира светкавична атака, след която резултатът вече беше 0:1.Карим Бензема подаде към Роналдо, който си нагласи топката и стреля много опасно. Стражът на домакините спаси, но на точното място се оказа Иско, който отблизо не сбърка.

Снимка 320691

Кристиано Роналдо имаше две прекрасни положения в 23-ата и 26-ата минути. Първо получи топката на границата на наказателното поле, но не намери пролука за шут. При втората ситуация Бензема центрира отдясно, а CR7 обърна глезена на дузпата и насочи без забавяне към десния ъгъл на вратаря, ала стражът плонжира и парира.

В 35-ата минута Жирона имаше малшанса да удари за втори път гредата на испанския шампион. Порту отклони с глава след центриране от фаул. Ударът му препарира Касия, ала коженото кълбо срещна сглобката на вратата. В следващата секунда пък така и не се намери играч на каталунците, който най-сетне да отбележи гол.

Хетафе с героичен обрат срещу Реал (Сосиедад)

Момчетата на Пепе Бордалас нанесоха своя удар в заветните мигове на двубоя

В 54-ата жиронци стигнаха до заслужен изравнителен гол. Защитата в "бяло" не беше добре построена, Стуани пое топката, премина между Начо и Рамос и шутира силно в близкия ъгъл 1:1.

Четири минути по-късно домакините удариха за втори път! Бранителите не изчистиха добре топката, тя попадна у Мафео, който шутира силно по диагонала, а на метър пред голлинията Порту отклони с петичка в мрежата - 2:1. Повторенията останаха сериозни съмнения за засада.

Снимка 320694

Ужасът за Реал (Мадрид) можеше да придобие чудовищни размери в 68-ата, ако Кристиан Стуани не бе стрелял с една идея по-точно, след като се освободи от защитник на гостите.

В 83-ата минута "кралете" все пак стигнаха до гол, ала точният изстрел на Лукас Васкес не бе зачетен заради засада.

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои домакинство на Лас Палмас, докато Жирона приема Леванте.

Атлетик (Билбао) - Барселона 0:2

Атлетик (Билбао) - Барселона 0:2, Паулиньо с втори гол за гостите