Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава с непостоянното си представяне от началото на сезона. Въпреки, че все още не познава вкуса на поражението, селекцията на Диего Симеоне така и не може да зарадва своите горещи фенове.

Тази вечер столичани регистрираха петото си равенство от старта на Ла Лига, след като съседите в класирането - Виляреал не бяха победени - 1:1.

Първото полувреме, макар и лишено от много интересни положения, беше за домакините. В 43-ата минута удар на Саул Нигез беше избит от голлинията, докато малко по-късно, Диего Годин скочи най-високо след корнер. Изстрелът му с глава обаче бе спасен по блестящ начин от Мариано Барбоса.

Снимка 320592

Въпросният страж все пак капитулира след точно час игра. Антоан Гризман, макар и малко случайно, намери по отличен начин Анхел Кореа. Аржентинецът сътвори прецизен индивидуален рейд, който завърши с попадение в мрежата на "жълтата подводница".

Въпреки добрата си игра в отбрана, Атлетико не съумя да задържи лидерството си. Крайното 1:1 бе оформено 9 минути преди края. Тогава бившият нападател на Милан - Карлос Бака надскочи Диего Годин и с глава не остави никакъв шанс на Ян Облак.

Хиксът остави Атлети на четвъртото място в таблицата, но може да отдалечи сериозно Чоло и компания от Топ 3. Всичко това с уговорката, ако Барселона и Реал (Мадрид) спечелят предстоящите си мачове. Виляреал пък е пети със 17 пункта.