Хитът на миналия сезон в Ла Лига Жирона продължава с неубедителното си представяне през настоящата . Каталунците вече нямат победа в четири поредни срещи, след като не успяха да стигнат до пълен успех и в гостуването на Селта (Виго), като срещата от осмия кръг на шампионата завърши 1:1 на "Балаидос".

Жирона влезе по-добре в мача и в 3-ата минута Циганков подаде към Янхел Ерера, който стреля, но Висенте Гуаита спаси.

Минута по-късно Ориол Ромеу центрира в наказателното поле на Селта, където Абел Руис стреля с глава, но ударът му премина покрай левия страничен стълб на вратата на Гуаита.

Ориол Ромеу получи контузия в 12-ата минута и две по-късно бе заменен от Дони ван де Беек.

Жирона поведе в резултата в 38-ата минута, когато Блинд центрира в наказателното поле на Селта, където Янхел Ерера бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Гуаита.

В 54-ата минута Дейли Блинд получи контузия и също бе заменен от Давид Лопес.

Селта Виго успя да изравни резултата в 81-ата минута, когато Яго Аспас подаде на Уго Алварес, а той продължи за Уилиот Сведберг, който остави топката за Аспас, а той я вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Гасанига.

Сведберг имаше не лоша възможност в 86-ата минута, но след удара му топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Жирона.

Циганков отправи много опасен удар от разстояние в добавеното време на мача, но Висенте Гуаита направи впечатляващо спасяване.

След това равенство Селта Виго е девети във временното класиране с 10 точки, докато Жирона е дванадесети с 9 точки.

За Жирона предстои домакинство на Атлетик (Билбао) в следващия кръг, докато Селта е гост на Лас Палмас.

ПСЖ - Жирона 1:0 в среща от Шампионската лига