Отборът на Виляреал направи огромна крачка в борбата за оцеляване в испанския футболен елит. В среща от междинния кръг „жълтата подводница" победи като гост с 3:2 пряк конкурент - Спортинг Хихон, като по този начин събра на сметката си 41 точки, 7 повече от опасната зона.

Виляреал откри резултата с гол на Рубен в 19-ата минута. В 40-ата минута обаче домакините изравниха, а точен бе Лора. В заключителните секунди на първото полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа, а зад топката застана ветеранът Маркос Сена, който не сгреши - 1:2.

В началото на второто полувреме Перес вкара за 1:3 и тотално успокои „жълтата подводница". Всичко друго, но не и спокойни, бяха заключителните минути на срещата. В 85-ата минута Галвес вкара за 2:3 и върна интригата, а малко по-късно Виляреал остана с 10 души на терена, след като червен картон получи Сезар. В крайна сметка обаче, дори и с човек по-малко, гостите устискаха натиска на Спортинг и се поздравиха с важните 3 точки.

Колкото ключова в положителен аспект е победата за Виляреал, толкова ключова, но в отрицателен аспект е загубата за Спортинг. По всяка вероятност тимът от Хихон от новия сезон ще играе в Сегунда Дивисион, като шансовете на тима да се спаси са по-скоро теоритични.