Севиля завърши сезона в Испания с победа. На собствен терен, отборът се наложи над своите гости от Валенсия.

Тимът от Андалусия спечели с 1:0, като по този начин закръгли актива си на точно 70.

Автор на победния гол за тима стана Серхио Регилон, който играе под наем в състава, от Реал (Мадрид).

През първото полувреме голове не бяха реализирани, като домакините владееха топката по-често, но така и не успяваха да намерят верния път към вратата на Валенсия.

Снимка 488742

Източник: Twitter

Само 10 минути след подновяването на играта през второто полувреме Регилон получи възможност да се разпише и не сгреши, давайки преднина на своя отбор.

Преднината на севилци се запази до последния съдийски сигнал, което гарантира победен финал на сезона.

Севиля и Барселона не си вкараха гол

Домакините имаха по-чистите положения

Това бе 19-ият успех за Севиля през сезона. Отборът си гарантира участие в Шампионската лига още преди няколко кръга и ще има възможност да премери сили с най-популярните тимове от Стария континент.

Снимка 488741

Валенсия остава извън европейските клубни турнири, като ще трябва да съсредоточи усилията си към следващия сезон в испанското футболно първенство.