Изглежда, че всичко е наред със звездата на Барселона и Суарес ще може да довърши участието си в дербито.

Ковачич ще доиграе Ел Класико на мястото на Тони Кроос

Жълт картон за Марсело

77′

Жълт картон за Гарет Бейл

73′

ГОООЛ! Гарет Бейл отново връща равенството! Асенсио изведе уелсеца на добра стрелкова позиция и той директно оплете топката в мрежата за 2:2.

70′

Меси отново навлезе в наказателното поле на Реал след хубава индивидуална акция. Този път обаче Кейлор Навас не му позволи да промуши топката в мрежата и я изби в корнер.

69′

Посещаемостта на "Камп Ноу" тази вечер е 97 939 зрители.

68′

Мачът за Начо приключва точно сега, след като е заменен от Лукас

58′

Иниеста отстъпва мястото си на Паулиньо

55′

Гол на Луис Суарес е отменен заради засада!

52′

ГООООЛ! Меси отново извежда Барселона напред в резултата! Звездата на каталунците изнесе солова акция на бранители на Реал, през които премина без никакъв проблем, и с превъзходен удар изпрати топката в лявата част на вратата за 2:1.

46′

През първата част главният рефер отсъди някои доста спорни решения, които в даден момент могат да повлияят на крайния резултат на дербито.

46′

На полувремето принудително е заменен Кристиано Роналдо, на негово място дербито ще доиграе Асенсио

46′

Семедо се появява на мястото на Коутиньо

45′

Начало и на второто полувреме!

45+4′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при равен резултат - 1:1.

45+3′

Червен картон за Сержи Роберто заради удар без топка срещу Марсело

45′

Жълт картон и за Лионел Меси

44′

Луис Суарес е официално предупреден от главния рефер

44′

Жълт картон за Серхио Рамос

38′

Роналдо засече високо подаване на Марсело, но ударът му с глава отблизо изпрати топката над напречната греда.

31′

Жълт картон за Варан

28′

Кристиано се освободи отново от своите пазачи, но този път топката премина встрани от вратата.

27′

Роналдо не успя да насочи добре овладяна топка към Тер Щеген и опасността бързо премина

14′

ГОООЛ! Кристиано Роналдо бързо връща равенството! Бензема засече центриране и бързо насочи топката към CR7, който вече дебнеше пред голлинията и веднага чукна кълбото в мрежата за 1:1.

13′

Жълт картон за Начо

10′

ГООООЛ! Луис Суарес открива резултата на "Камп Ноу"! Сержи Роберто центрира в наказателното поле на Реал, където намери добре позиционирания уругваец. Той изобщо не се забави в отиграването си и веднага стреля към вътрешната част на дясната греда, промушвайки топката покрай вратаря за 1:0.

4′

Суарес пое хубаво подаването към него в наказателното поле и без да се замисли стреля към вратата, но защитник на Реал изби топката в корнер.

1′

6 Денис Суарес 24 Себайос

Тази вечер от 21:45 часа Барселона приема Реал (Мадрид) на "Камп Ноу" в големият сблъсък на испанското първенство. Каталунците си гарантираха титлата още преди Ел Класико, побеждавайки Дерпотиво Ла Коруня с 4:2 като гост, но въпреки това залогът в този двубой винаги е висок, тъй като е заложена честта на всеки един от съперниците.

Двама основни играчи на Реал (Мадрид) отпаднаха за "Ел Класико"

Вижте групата на "белите"

Пресата в Испания прикани Зинедин Зидан и футболистите му да направят шпалир на своя опонент, но от "белия балет" заявиха, че това няма да се случи.

Каталунците все още нямат записана загуба през този сезон, а до края му остават четири кръга.

Реал все още има несвършена работа в Ла Лига, тъй като се борят за второто място в класирането, но в момента са на третата позиция.

Ернесто Валверде: Не приемам отказа на Реал (Мадрид) за шампионски шпалир като липса на уважение

"Не придавам кой знае какво значение на това"