Виляреал разгроми втородивизионния Алмерия в среща от 1/16-финалите за Купата на краля. "Жълтата подводница" победи с 8:0 на своя "Естадио Ла Сермика" в мач-реванш от тази фаза на турнира.

Домакините вкараха по 4 попадения през първата и втората част, с което си гарантираха сензационния успех. Така след равенството 3:3 в първата среща в Алмерия, Виляреал продължава към 1/8-финалите след общ резултат 11:3.

В герой за тима на Хавиер Кайеха се превърна 26-годишния камерунецът Карл Токо Екамби, който се разписа на 4 пъти. На два пъти вкара Карлос Бака, а по веднъж Жерард Морено и Даниел Раба.

Към 1/8-финалите продължават още Севиля и Реал Сосиедад.

Андалусийците надделяха с 1:0 с гол на Андре Силва в 49-ата минута над Вилановезе, след като в първата среща не бяха вкарали гол на съперника си.

Баските от Сан Себастиан победиха с 2:0 Селта, с попадения на Микел Оярсабал в началото на мача и на Аданан Янузай, разписал се малко по-късно.

Испанските грандове разочароваха в Лига Европа, загуба на Севиля завърза сериозно Група "J"