Виляреал победи Реал (Мадрид) в драматична среща от 36-ия кръг на Примера. „Жълтата подводница" се наложи с 3:2 в последните секунди на редовното време и нанесе трето поредно поражение на столичани. По този начин играчите на Виляреал узакониха титлата на Барселона и съхраниха надежди да играят в Шампионската лига догодина.

Двата състава направиха добър старт, предлагайки открит и интерсен футбол. Домакините бяха по-активния отбор и преследваха попадение, което да ги доближи към класиране в Шампионската лига догодина.

Виляреал поведе в 17-ата минута. Кани пусна пас вляво към Ариел Ибагаса, който напредна няколко метра и центрира. Топката беше засечена от Пирес, останал непокрит в малкото наказателно поле и резултатът беше открит.

Футболистите на „Жълтата подводница" действаха много по-енергично от съперника си и създаваха по-интересни положения.

Мадридчани бяха бавни и безидейни в предни позиции. Робен опита няколко скоростни пробива, но безуспешно. Така момчетата на Мануел Пелегрини се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна чудесно за гостите. Мадридчани успяха да изравнят след 50 секунди игра. Мигел Торес центрира отляво към Гонсало Игуаин, който успя да свали топката към Ван дер Ваарт, който от метър пред вратата изравни за 1:1.

Минута по-късно Робен имаше шанс да обърне напълно развоя на мача, но не успя да застигне кълбото, за да отправи удар. Реал се съживи и демонстрира потенциала си в предни позиции.

Съставът на Виляреал претърпя нов проблем, след като в 52-ата минута игра напусна Ариел Ибагаса, заменен от Бруно. Домакините загубиха ценен играч в сътворяването на опасности.

Играчите на „Жълтата подводница" продължиха да владеят по-дълго топката и разиграваха с къси подавания по земя. В 62-ата минута настойчивостта в атака им се отплати. Кани нанесе кинжален удар в долния десен ъгъл на вратата за 2:1. Халфът засече кълбото след нескопосан опит за изчистване на бранител в бяло след нисък пас отдясно на Хави Вента.

Домакините можеха да решат всичко в своя полза в 66-ата минута. Центриране бе засечено на два-три метра пред вратата, но ударът срещна напречната греда и се върна към границата на наказателното поле.

В 72-ата минута Пелегрини предприе втора промяна в състава си. В игра се появи турският национал Нихат Кахвечъ на мястото на Йоренте. Реал опита да върне интригата в мача в 74-ата минута, но Диего Лопес улови центрирането на Игуаин. Хуанде Рамос предприе двойна смяна, вадейки голмайстора си Ван дер Ваарт и Мигел Торес, за да пусне Парехо и Ройстън Дренте.

Резервата Нихат прати топката за трети път в мрежата на Касийяс в 83-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Гостите от Мадрид възстановиха равенството със спорно попадение на Гонсаоло Игуаин в 87-ата минута.

Трима играчи на Реал бяха в засада поради което отбраната в жълто спря да играе, очаквайки флага на страничния рефер. Такъв не последва и Игуаин стреля покрай слисания Диего Лопес, топката закачи тялото на вратаря и влезе в мрежата му - 2:2.

Виляреал вдигна скоростта и отново притисна противника си в наказателното му поле. Справедливостта възтържествува след ъглов удар изпълнен от Нихат. Турският национал прати топката на далечната греда, където Жоан Капдевиля издебна грешка на Касийяс и се разписа за 3:2 в 89-ата минута.

В добавените три минути капитанът на Реал Раул се опита да хитрува, засичайки центриране с ръка, но съдията Медина Канталехо забеляза това действие и му даде жълт картон. Последният сигнал дойде при резултат 3:2.

Виляреал - Реал (Мадрид) 3:2 (1:0)

1:0 Пирес (17 мин)
1:1 Ван дер Ваарт (46)