Отборът на Виляреал продължава битката за място в Шампионската лига. В последния мач от 22-ия кръг на Примера дивисион той постигна трета поредна победа и изостава само на три точки от Атлетик Билбао.

Играчите на "жълтата подводница" записаха лека победа при домакинството си на Осасуна с 3:1. Те нямаха особени проблеми и доминираха напълно в мача.

Всички попадения паднаха след почивката, като Жереми Пребе се разписа в 47-та и 75-та минути, а Мануел Тригуерос отбеляза в 55-та Ориол Риера вкара красиво попадение в 87-та минута, но то бе само почетно, без да донесе много успокоение за Осасуна.

Така Виляреал остава на 5-ото място с актив от 40 точки, докато Осасуна заема 16-ата позиция в класирането с 22 точки. Съставът от Памплона няма победа в последните си четири мача, и е само на две точки от зоната на изпадащите.