Виляреал продължава с отличната си серия в испанския шампионат и вече дори настигна лидера Реал (М). "Жълтата" поводница разнебити Атлетик (Билбао) с 4:1 и по този начин постигна 7-ата си поредна победа над този съперник като домакин.

Въпреки този краен резултат, Атлетик започна по-силно мача и поведе в резултата. В 6-ата минута левият бек Ауртенече центрира високо и Фернандо Йоренте с глава реализира типичен свой гол за 0:1. Това обаче далеч не отчая гостите, които наложиха тотално своето темпо.

В 38-ата минута Нилмар успя да изравни. В последната минута на първата част груба грешка на Ирасиос бе наказана от Касорла за 2:1. В 67-ата минута Роси пропусна да вкара трети гол за своите. В 84-ата обаче Роси сложи точка, като вкара за 3:1. Резервата Джеферсън Монтеро реализира за крайното 4:1 в 92-рата минута.

В другите мачове от ранната програма на днешния кръг в Испания Алмерия направи 1:1 със Спортинг (Хихон), като Корона откри за домакините, а Ново изравни. Леванте пък загуби от Депортиво (Ла Коруня) с 1:2. Рики и Айтами вкараха за гостите, а Хуанлу отбелязаха почетното попадение за домакините.

Осасуна пък разби тотално силно представящият се от началото на сезона тим на Еркулес с 3:0. Сарагоса пък би Майорка с 3:2 в драматичен двубой. Гостите повеждаха два пъти, но в крайна сметка домакините биха с гол на Ернандес от дузпа в 90-ата минута.