Виляреал пропусна шанса да увеличи аванса си на 3-ото място в испанската Примера дивисион, след като в мач от 26-ия кръг завърши 0:0 на собствен терен с отбора
на Осасуна.

Футболистите на треньора Мануел Пелегрини атакуваха през по-голямата част от мача, но защитата на закъсалия в класирането отбор на Осасуна издържа и си тръгна с точка от стадион "Ел Мадригал". Важна заслуга има и вратарят Рикардо Лопес, който спаси опасни удари след почивката на Робер Пирес и Жули Франко.

В последната среща от кръга Алмерия и Атлетик (Билбао) завършиха при резултат 1:1 и си поделиха по една точка.

Домакините откриха резултата в 60-ата минута, когато Неградо реализира дузпа, но гостите стигнаха до ценната точка с изравнително попадение на Льоренте в 73-ата минута.