Отборът на Виляреал най-после се усмихна. Тимът, който в последните години почти бе достигнал званието "гранд" в испанския футбол, е изпаднал в тежка криза и бе в зоната на изпадащите преди този кръг.

Днес обаче "жълтата подводница" удари Райо Валекано у дома с 2:0 и погледна нагоре. Головете за успеха вкараха Бруно Сориано в 20-ата минута и Борха Валеро в 66-ата.

Виляреал игра много по-активно през целия мач. Първият гол не закъсня след няколко пропуска в началото. В 20-ата минута Валеро центрира от фаул и Сориано вкара с глава - 1:0.

В 66-ата пък Борха направи фантастичен самостоятелен пробив и сложи точка на спора.

С победа тази вечер се поздрави и друг тим със сериозни претенции в испанския футбол Валенсия. Тимът разби отборът от мадридското предградие Хетафе с 3:1 като домакин.

Софиан Фегули (12 и 25) и Ариц Адурис (76) зарадваха "прилепите". Диего Кастро беше точен за тима от Южен Мадрид. С този успех Валенсия се доближи на две точки от лидера Леванте, който играе утре.