Виляреал най-сетне напусна зоната на изпадащите в Примера дивисион. Това стана факт след победата с 5:0 над Тенерифе на "Ел Мадригал". Хосеба Йоренте започна головата фиеста в 16-ата минута.

"Жълтата подводница" си осигури победата само в рамките на 6 минути след почивката. Първо в 47-ата Робер Пирес удвои, а след това Джузепе Роси и отново Йоренте докараха нещата до разгромното 4:0. Крайният резултат оформи Кани в самия край на мача. Така след 9-ия кръг Виляреал вече дели 13-ата позиция с днешния си съперник. Сред изпадащите пък се смъкна Атлетико (Мадрид).

Майрока също се поздрави с успех. Островитяните надвиха Сантандер с 1:0 след гол на Вебо.

В други мачове от този кръг Еспаньол и Валядолид завършиха наравно 1:1, като каталунците допуснаха изравняване в добавеното време. Сарагоса измъкна трите точки от гостуващия Алмерия след успех с 2:1.