Отборите на Виляреал и Реал Сосиедад сътвориха уникално шоу и разбиха съответно Осасуна и Хетафе с 4:2 и 4:0. Двубоят на "Ел Мадригал" предложи уникално шоу. Първата част бе за гостите от Осасуна. Дузпа за тях не бе отсъдена още в първата минута на мача за игра с ръка на Бруно Сориано.

В 22-ата минута Рубен наказа домакините, след детинска грешка на Диего Лопес. До края на първата част "жълтата подводица" пропусна куп положения, но не успя да изравни. Още с началото на второто полувреме обаче Виляреал обърна съперника си. В 47-ата Вадош изравни с глава, а в 50-ата Кани сътвори едно от изпълненията на сезона, след като вкара гол от центъра.

В 65-ата минута Капдевиля успя да убие нацяло интригата, след като засече центриране на Рубен от корнер и направи резултата 3:1. В 70-ата минута Кайеха успя да върне едно попадение, но в 84-ата Гонсало Родригес успя да възстанови преднината на домакините.

В друг интересен мач от кръга Реал Сосиедад буквално смаза Хетафе като гост с категоричното 4:0. Прието и Гузман дадоха аванс в първите 8 минути на гостите, а в последните две Аранбуру реализира още две попадения.

В останалите два мача от ранната програма на кръга Спортинг Хихон успя да повали Еркулес с 2:0, а Сарагоса се справи много трудно с Леванте и би с 1:0.