Елитният испански клуб Виляреал отпадна сензационно от турнира за Купата на краля в Испания от четвъртодивизионния Унионистас де Саламанка.

Срещата започна още вчера, но беше прекратена в началото на продълженията при резултат 1:1 заради проблем с осветлението. Виляреал откри в 82-ата минута чрез Илиас Ахомаш, но домакините изравниха в 87-ата минута, когато се разписа Алфред Планас и мачът влезе в продължения.

Тогава угасна електричеството, което домакините не успяха бързо да възстановят и се наложи мачът да се доиграе днес.

Двата тима излязоха в същите състави, в които се оттеглиха снощи, и изиграха продължения, в които никой от тях не успя да вземе надмощие.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. Първите пет изстрела на двата тима също не успяха да определят победител, тъй като двамата вратари успяха да отразят по един удар, но и да допуснат по четири точни в своята мрежа.

При решителните изпълнения от 11-метровата точка, където след по три изстрел в крайна сметка Кико Фемения стреля високо, над вратата и по този начин да прати четвъртодивизионния Унионистас де Саламанка на 1/8-финалите за Купата на Испания.

Барбастро - Барселона 2:3 в мач за Купата на краля