Отборът на Атлетико Мадрид записа първа победа за новия сезон в Испания. В повторение на финала от Лига Европа от май месец, „дюшекчиите" разгромиха с 4:0 Атлетик Билбао, като отново в герой за победителите бе Радемал Фалкао.

Колумбийският таран се отличи с хеттрик, а едно попадение добави и Тиаго Мендеш.

Фалкао откри резултата в 20-ата минута, след като се справи перфектно с бранител на домакините и останал сам срещу Ираисос не сгреши. В самия край на полувремето нападателят се разписа с глава, засичайки центриране отдясно, покачвайки за 2:0.

Третият гол дойде в 58-ата минута. За игра с ръка в полето, Атлетико получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Фалкао, който не сгреши - 3:0. До края на двубоя остана време и резервата Тиаго Мендеш да се разпише с мощен шут и да оформи крайното 4:0.