Атлетик (Билбао) победи Спортинг (Хихон) с 3:0 в мач от 9-ия кръг на Примера дивисион, като техният дежурен голаджия Ариц Адурис отбеляза две от попаденията.

"Баските" трябваше да чакат до 29-ата минута за първия гол в срещата. Адурис пусна чудесна топка за Иняки Уилямс отдясно, а тъмнокожият футболист напредна и центрира по тревата, за да може Маркел Сусаета с шпагат да засече във вратата за 1:0.

В 41-ата минута Атлетик получи правото да изпълни дузпа, след като Омар Маскарел направи много наивен фаул срещу Уилямс отдясно в пеналта. Адурис се зае да изпълни наказателният удар, а вратарят Гарсия Алберто хвана посоката и отрази. Нападателят на Билбао обаче дотича първи и направи успешна добавка.

В 67-ата минута резултатът стана класически. Бенят Ечеберия беше неговият архитект, след като копна технично наляво за Адурис и последният изскочи сам срещу вратаря. Таранът стреля мощно по тревата покрай плонжа на Алерто, а с шпагат защитник на Спортинг само добута топката в мрежата.