Барселона се промъкна през иглени уши и успя да измъкне победа като гост на Осасуна. Каталунците спечелиха с 2:1 в Памплона, въпреки че изоставаха в резултата почти до края.

Двубоят не мина и без скандали, като играч на баските бе отстранен веднага след изравнителния гол на Барселона.

Осасуна успя да поведе още в 17-ата минута, когато Лама центрира отляво и дошлият под наем от Сосиедад Хосеба Йоренте засече подаването за 1:0.

Мачът продължи на високи обороти, като Иниеста се „отличи" с пропуск от чиста позиция за Барса, а Валдес и Пике трябваше да показват чудеса от героизъм на отсрещната врата след поредния удар на Йоренте.

Двубоят продължи с разменени опасности и пред двете врати, като Барса не успяваше така да контролира топката, както обикновено, вероятно поради отсъствието на Шави, който влезе едва в последните 20 минути. Защитата на вицешампионите също изглеждаше доста несигурно.

Въпреки тези проблеми, Барса все пак показа повече зрялост и класа и успя да измъкне трите точки в края.

Първо Меси успя да изравни в 76-ата минута след голямо разбъркване в пеналта.Попадението предизвика гнева на домакините, които настояваха за засада. В последвалите протести пред рефера, Пунял успя да си изпроси червен картон.

Само 4 минути по-късно Меси вкара и победното попадение и за пореден път се превърна в герой за Барса. Аржентинецът се разписа след подаване на новото попълнение Жорди Алба.

Така въпреки неубедителната си игра, тимът на Тито Виланова успя да измъкне трите точки,които може да се окажат решителни в по-нататъшната борба за титлата.

Осасуна - Барселона 1:2

1:0 Йоренте 18