Битката за оцеляване в испанската Примера дивисион става все по-ожесточена. Снощи два от участващите в нея отбора постигнаха важни победи.

Хетафе стигна до пълен обрат при гостуването си на Реал Сосиедад и се наложи с 2:1.

Карлос Вела откри за домакините в 19-ата минута след хубава атака по левия фланг. Защитата на Хетафе не се справи с ниското центриране и мексиканецът отблизо прати топката в мрежата. В края на полувремето обаче Пабло Сарабия получи чудесен пас в наказателното поле и без забавяне изравни. Победният гол падна в 56-та минута, от дузпа, изпълнена точно от Алваро Васкес.

Хетафе прекъсна серия от три поредни загуби, но и успя да запише първа победа от януари насам. Той остава предпоследен в класирането, но победата го откъсна на три точки от последния Леванте и е само на две от спасителния бряг. Реал Сосиедад се намира в средата на класирането.

Гранада успя да се измъкне над чертата след като разгроми последния Леванте с 5:1. Така успя да прекъсне серията си от 6 мача без победа в Примера.

Юсеф Ал-Араби наниза хеттрик за Гранада, а по един гол добавиха Айзък Съксес и Рубен Рочина. Рубен Гарсия се отчете с почетното попадение за Леванте, който доигра мача с 10 души, след късен червен картон на Шимао Жуниор.

Гранада има 33 точки, а Леванте остана с 28.