Валядолид постигна разгромна  домакинска победа над Райо Валекано. „Бяло-виолетовите" разбиха с 6:1 гостите, като по този начин прекъснаха серията си от три  поредни загуби.С днешния успех, Валядолид се изкачи на осмата позиция.

Мачът на „Хосе Сория" започна изненадващо с попадение за гостите. Алехандро Домингес стреля силно, а вратарят на домакините не успя да реагира и така резултатът стана 0:1. Само девет минути по-късно, Валядолид изравни. Алберто Буено засече топка, пусната от Оскат Маркос.

В 13-ата минута домакините поведоха в резултата след хубав гол на Алберто Манучо с глава. В 21-ата минута Оскар релизира за 3:1. До края на полувремето, Антонио Рукавина се разписа за 4:1.

В 56-ата минута Оскар вкара второто си попадение, след като получи пас от Манучо и сам срещу Рубен намери головия път за петия гол.Крайният резултат бе оформен от Манучи в 87-ата минута.

Така Валядолид вече е осми, а Райо вече са 12-ти в подреждането на Ла Лига.