Валенсия постигна обрат и надви Селта с 2:1 като гост в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Нестор Араухо даде аванс на тима от Виго през първото полувреме, но Феран Торес и Родриго донесоха трите точки на "прилепите" през втората част.

С успеха, тимът на Марселино зае 6-о място с 28 точки, докато Селта е точно над чертата със 21 пункта. За днешните домакини това бе четвърта поредна загуба и пети мач без успех в първенството.

В 40-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Нестор Араухо засече центриране на Мендес в наказателното поле и с глава реализира.

В 71-ата минута младокът Феран Торес изравни. Нападателят, който е роден през 2000 година, се възползва от лошо изчистена топка от защитата на Селта и с мощен удар вкара за 1:1.

Трите точки за "прилепите" донесе Родриго. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, която попадна в Гамейро, а той с успореден пас намери испанския национал, който на празна врата бе точен за 1:2.