Слабите резултати на Еспаньол в Ла Лига продължават. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа загуби с 1:2 домакинството си на Валенсия. Двубоят бе от 12-ия кръг на шампионата.

Срещата започна отлично за "папагалчетата". В 31-ата минута Жофри Кондогбия игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер отсъди дузпа, която Марк Рока превърна в гол.

Валенсия изравни в 69-ата минута отново от наказателен удар. Автор на попадението бе Дани Парехо.

В 80-ата минута "прилепите" стигнаха до обрат. Тогава Родриго центрира в наказателното поле, където Макси Гомес изпревари противников защитник и с глава прати топката във вратата.

За Валенсия това бе първа победа от четири срещи. "Прилепите" събраха 17 точки, докато "папагалчетата" са предпоследни с 8 пункта.