Отборът на Валенсия се разправи по безпощаден начин с единайсеторката на Уеска в последен двубой от програмата на 36-ия кръг в испанското футболно първенство.

Два кръга преди финала на кампанията "прилепите" не показаха милост към изпадащия си от елита домакин, като му отбелязаха общо 6 гола, 5 от които само в рамките на първите 45 минути.

Снимка 402793

Източник: EPA/БГНЕС

Уеска отговори с две попадения, които се оказаха безкрайно недостатъчни за нещо повече в срещата.

Още във втората минута Вас даде предимство на гостите. Между 16-ата и 20-ата Родриго и Санти Мина покачиха преднината на валенсианци на 3:0.

Отново Мина бе точен след 33 минути футбол, а Ечеита прати топката в собствената си врата малко преди почивката за 0:5.

Снимка 409691

Отново Родриго направи кошмара за домакините още по-неприятен с гол за 0:6 след паузата, но Уеска спаси миниатюрна част от честта си с две попадения до края на мача - дело на Гонсало Мелеро и Алекс Гаяр, разписал се от дузпа.

Валенсия е само на три точки от зона "Шампионска лига" и в оставащите кръгове до края на сезона ще направи всичко възможно, за да заслужи място в Лигата на богатите. Уеска заема последното място и със сигурност изпада от Ла Лига.

Арсенал победи Валенсия с 3:1

Валенсия допусна обрат на "Емиратс", но запази частица надежда преди реванша в Испания