Отборът на Валенсия претърпя поражение с 0:1 при гостуването си в Билбао на местния Атлетик в среща от 29-я кръг на испанската Примера Дивисион.

Трите точки помогнаха на домакините да изплуват на точка над линията на изпадащите, докато гостите изпуснаха прекрасна възможност да се възползват от грешната стъпка на лидера Барселона и да се доближат до първото място.

Наставникът на „прилепите” Кике Санчес Флорес бе направил седем промени в стартовия състав на тима си в сравнение с отбора, който излезе срещу Челси в Шампионската лига през седмицата.

Победното попадение в мача бе дело на Габилондо, който получи чудесен пас от Ечеберия пред вратарското поле и преодоля резервния вратар на Валенсия Бутейе в 26-ата минута.

През второто полувреме домакините опитаха да променят негативния резултат за тях, но със задружни усилия футболистите от Билбао удържаха крехкия си аванс и се поздравиха с успеха.