Валенсия укрепи позициите си в Примера дивисион след успех с 2:1 над Атлетик (Билбао). "Лос Че" вече имат 16 точки и са едноличен водач в класирането след 6-ия кръг. Вторият Барселона има мач по-малко. Дори каталунците да спечелят утре обаче, те пак ще са с точка по-назад от Валенсия.

"Прилепите" поведоха на "Местая" още в 11-ата минута. Ернандес напредна чудесно по крилото и намери с хубав пас Солдадо. Нападателят финтира двама защитници и центрира към колегата си в атаката Адурис, който с глава разпечата вратата на баските - 1:0.

В самия край на първото полувреме голмайсторът изпусна още едно добро положение, като ударът му бе спасен от вратаря Ираисос.

След почивката Атлетик се вдигна и определено бе по-добрият отбор на терена. Въпреки това добри положения не липсваха и пред "баската" врата.

В самия край на срещата Ернандес започна чудесна атака за домакините и изведе в чиста позиция Висенте, който удвои.

В даденото от рефера продължение Игро Габилондо върна един гол за Атлетик, разписвайки се директно от пряк свободен удар.

В другите срещи от кръга днес, Сарагоса и Хихон завършиха 2:2, а Реал Сосиедад би Еспаньол с 1:0.