Отборът на Валенсия трябваше да се потруди доста, за да постигне успех срещу Алавес в първи четвъртфинален двубой за Купата на Краля. "Прилепите" се поздравиха с победа 2:1, дошла след пълен обрат на "Местая".

След нулево първо полувреме, гостите от Витория стигнаха до скъпоценен гол на чужд терен в 66-ата минута. Собрино реализира фамозно попадение, след като от далечна дистанция не остави никакъв шанс на слисания Доменек.

Снимка 334739

Валенсия обаче се нуждаеше от 7 минути, за да възстанови ремито. Гонзало Гедеш опита да центрира от фланга, но вместо това неволно отправи изстрел. Вратарят на гостите Родриго подцени ситуацията и така, макар и комично, валенсианци достигнаха до 1:1.

Проблемите за Аалвес продължиха и в 77-ата минута те останаха с човек по-малко. Дигес получи втори жълт картон и така без време трябваше да поеме към душовете. Валенсия се възползва максимално от получената ситуация и малко преди края, момчетата на Марселино стигнаха и до пълния обрат. Резервата Родриго се възползва от хитър пас на Санти Мина и с изстрел в близкия ъгъл зарадва трибуните на "Местая".

Реваншът между двата тима е след точно седмица.

Севиля спечели гостуването си на Атлетико (Мадрид) с 2:1

Кошмарни грешки провалиха Атлетико (Мадрид), Севиля с важна крачка към полуфиналите

Хората на Енцо Монтела със зрелищен обрат на "Уанда Метрополитано"

ВАЛЕНСИЯ - АЛАВЕС 1:2

0:1 Собрино (66"), 1:1 Гедеш (73"), 2:1 Родриго (82")

СТАДИОН: "Местая"

СЪДИЯ: Хосе Луис Гонзалес

ВАЛЕНСИЯ: Доменек, Гарай, Габриел, Монтоя, Гая, Парехо, Кондогбия, Гедеш, Перейра, Дзадза, Вието (резерви: Нето, Везо, Максимович, Коклен, Родриго, Мина, Хил)

АЛАВЕС: Сивера, Алексис, Марипан, Дигес, Мартин, Уакасо, Торес, Пиня, Перес, Гуидети, Собрино (резерви: Пачеко, Лагуардия, Гомес, Педраза, Мунир, Лопес, Демирович)