Отборът на Валенсия записа първа победа от началото на новия сезон в испанската Примера Дивисион, след като се наложи с 2:1 над Селта като домакин в мач от четвъртия кръг.

Сафиан Фегули откри резултата още в 4-ата минута, но в 14-ата датчанинът Крон-Дели изравни за Селта, а равенството 1:1 се запази до почивката.

Привържениците на "Местая" избухнаха за втори път в 50-ата минута, когато Али Сисоко отново изведе "прилепите" напред в резултата. Този път домакините успяха да задържат своята преднина и по този начин да спечелят първи три точки от началото на кампанията.

След равенствата с Реал Мадрид и Депортиво ла Коруня и загубата от Барселона, Валенсия се намираше в дъното на таблицата с едва две точки, а след днес заема 8-ма позиция с пет пункта.

На върха в класирането изненадващо или не пък се намира отборът на Малага, който по-рано днес надви Леванте с 3:1 и след три победи и едно равенство има 10 точки.

По-късно днес Барселона ще има шанс да си върне първата позиция, стига да спечели гостуването си на Хетафе. Шампионът Реал Мадрид пък гостува на Севиля в последния двубой за деня.