Отборът на Валенсия надделя над тима на Виляреал с 1:0 като гост в последния мач от испанската Примера Дивисион и благодарение на четвъртата си поредна победа се изравни по точки с четвъртия Сарагоса.

В същото време Виляреал регистрира трета поредна загуба и четвърти мач без победа, като на практика загуби шансове за челно място през този сезон.

Победния гол бе дело на Мигел Анхел Ангуло в 74-та минута. Вратарят Мариано Барбоса спаси неговия удар след изпълнение на корнер, но при добавката бе безпомощен.

Шест минути по-рано домакините изпуснаха златен шанс да поведат в резултата. Новото попълнение Матиас Фернандес тресна гредата.

Чилиецът, който идва от Коло Коло и бе избран за футболист на годината на Южна Америка, бе предпочетен за титуляр вместо Хуан Рикелме. В първия си мач за Виляреал обаче Фернандес не впечатли с изявите.