90+4′
Турнир: Суперкупа на Испания Стадион: Зрители:
90+4′

Последен съдийски сигнал.

Реал (Мадрид) изнесе тежка лекция на Валенсия и е на финал за Суперкупата на Испания

Първа загуба за "прилепите" от 7 мача

90+2′

ГОЛ на Парехо!

1:3!

Попадение от бялата точка.

90+1′

ДУЗПА!

Валенсия може да вкара почетен гол.

Рамос игра с ръка в наказателното поле.

88′

Първи жълт картон в мача.

Той е за Каземиро.

82′

Собрино сменя Коклен.

80′

Диас заменя Йович.

77′

Хамес заменя Модрич.

70′

Марсело на терена, на мястото на Менди.

Мач номер 497 за бразилеца.

69′

Черишев сменя Гамейро.

65′

Брилянтен!

0:3!

Невероятно изпълнение на Лука Модрич!

Със самочувствие той праща топката с външен фалц в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Доменек!

"Класика" в Джеда!

60′

Модрич към Валверде!

Младокът стреля!

Намира външната част на мрежата.

Част от феновете на стадиона се заблудиха.

Гол няма.

58′

Топката незабавно бива насочена към Гомес.

Той обаче е затворен от двама бранители.

Важна намеса на Рамос, праща кълбото направо към Иско.

Той стреля, вместо да подава.

Пропуск.

57′

Гомес заменя Кондогбия.

50′

Камерите показват Гомес.

Вероятно редица специалисти недоумяват защо един от най-резултатните футболисти на Валенсия е все още на резервната скамейка.

Валенсия победи трудно Ейбар

Макси Гомес вкара победния гол

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първият полуфинал в турнира за Суперкупата на Испания започна с натиск на столичани. Реал (Мадрид) побърза да установи контрол над събитията на терена и с помощта най-вече на солидните действия на Каземиро и Варан, "галактикос" успяха да постигнат това.

На феновете не им се наложи да чакат дълго, за да видят първото попадение в срещата.

Откриващият гол в мача обаче бе отбелязан по изключително нетрадиционен начин. С директен изстрел от корнер. Тони Кроос се насочи към флагчето за изпълнение на корнер, видя че Доменек е излязъл необичайно много извън пределите на своята зона и стреля незабавно. Вратарят реагира, но прекалено късно и изби топката в собствената си мрежа.

Натискът на "белия балет" не спря и за секунда. Мадридчани използваха често крилата си, за да изострят акциите в половината на съперника си.

Именно при една такава топката премина през Карвахал, той я продължи напред и след кратко разбъркване тя попадна у Иско, който без да се бави я насочи към целта, реализирайки втория гол за тима си в мача.

С пропуск за Реал се отличи Йович, който като по чудо не успя да вкара кълбото в мрежата от близка дистанция, след като засече подаване от ъглов удар.

Гамейро пък можеше да вкара гол за Валенсия, но останал в чиста ситуация не успя да стреля точно и пропусна възможността за своя тим.

Снимка 460683

Източник: Twitter

45′

Нито минута продължение.

Край на първата част.

44′

Шут на Каземиро от над 25 метра.

Топката не попада в очертанията на вратата.

41′

Пропуск на Йович!

Центриране от корнер стигна до футболиста на Реал и той шутира от едва няколко метра разстояние!

Не успява да преодолее Доменек.

39′

Очакванията се оправдаха!

Акция по десния фланг, Карвахал подава напред, топката се оказва в Иско.

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Аларкон се разписва от близка дистанция.

Предимството на "галактикос" е удвоено!

34′

Футболистите на Реал (Мадрид) се опитват да овладеят средата на игрището.

Очаква се скоростна атака през едно от двете крила.

29′

Възможност за Валенсия!

Пас на Торес към Коклен, който продължава топката към Гамейро.

Той стреля силно!

Но неточно. Кълбото лети далеч над целта.

26′

Опасност пред вратата на Куртоа.

Първа такава в срещата.

Солер пада в наказателното поле.

Искат дузпа "прилепите". Повторенията обаче показват, че такава няма.

Не се налага използване на системата ВАР.

20′

Рисковано излизане на Куртоа.

Той се оказа почти в централния кръг от терена.

Успява да спаси тима си при опасна контра за опонента.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Тони Кроос!

Немският национал се разписва директно от корнер!

Доменек бе излязъл напред, оставяйки вратата си без надзор.

Кроос се възползва по прекрасен начин!

13′

Засада на Гамейро.

12′

Нито едно подаване към Гамейро не достига до него.

Добри действия на защитниците на Реал (Мадрид), на този етап от срещата.

7′

Опасен изстрел на Валверде!

Далечна беше дистанцията.

Не успява да намери очертанията на вратата младият талант.

6′

Каземиро центрира остро!

Варан засича с глава!

Невероятно спасяване на Доменек.

Страхотна изява на стража на "прилепите".

5′

Реал (Мадрид) се настанява комфортно в полето на съперника.

Възнамеряват да осъществят натиск столичани, това бе по-скоро очаквано.

3′

Първи изстрел към една от двете врати.

Каземиро не намира очертанията на целта.

1′

Черишев Родриго

Валенсия се изправя срещу Реал (Мадрид) в полуфинална среща за Суперкупата на Испания. Двубоят ще се играе на стадион "Крал Абдула Спортс Сити" и започва в 21:00 часа.

Суперкупата на Испания ще бъде решена в Саудитска Арабия, където четири отбора ще образуват минитурнир с два полуфинала и финал.

В първия двубой един срещу друг излизат Валенсия и Реал (Мадрид), а във втория Атлетико (Мадрид) и Барселона.

Нововъведение за Суперкупата на Испания

"Това е исторически ден за нас"

За "прилепите" се върнаха доста важни играчи, но може би най-важният, Гедеш, още не е готов. Валенсия обаче определено трябва да подобри формата си извън своя стадион.

Реал (Мадрид) беше победен само веднъж в последните си двадесет срещи и е в серия от четиринадесет мача без загуба.

Снимка 460017

Реал вече почти три месеца няма загубен мач. Разбира се, испанският гранд не се размина без няколко равенства, но представянето на отбора е достатъчно добро, за да държи първото място с равни точки с Барселона.

Реал без голмайстора си Бензема и Гарет Бейл в турнира за Суперкупата на Испания

Няма да се рискува с тях заради леки контузии

За предстоящия мач обаче треньорът Зинедин Зидан няма да разчита на Гарет Бейл и Карим Бензема, които останаха в Испания.

От лагера на символичните домакини отпадат Гонсало Гедеш и Кристиано Пичини.