Валенсия продължава борбата за четвъртото място в Примера дивисион. „Прилепите" разгромиха у дома Осасуна с 4:0. Така валенсианци вече са само на 2 точки за Реал Сосиедад, но пък баските са с мач по-малко.

Роберто Солдадо и Тино Коща дадоха аванс на "Лос Че" преди почивката. В 56-ата Арибас остави памплонци с човек по-малко, а малко след това Евен Банега съвсем успокои домакините с трети гол.

В 75-ата мин. нещата за Осасуна станаха още по-неприятни, след като и Тимор видя червения картон и остави тима си с девет души. Валенсия се възползва от това и стигна до четвърти гол на Жонас от дузпа в добавеното време.

В друг мач от кръга днес, Малага падна с 0;1 като гост на слабака Гранада. Андалусийците по принцип са в зона Лига Европа, но както е известно, идния сезон нямат право да играят в евротурнирите.

Така загубили всякаква мотивация, Малага допусна минимално поражение, дошло след гол на Игало преди почивката. Успехът пък бе много важен за Гранада, като с него домакините се измъкнаха от зоната на изпадащите.