Отличното представяне на Валенсия в Ла Лига продължи със зрелищен успех с 6:3 като гост на Бетис. Двубоят бе от 8-ия кръг на испанското първенство. "Прилепите" поведоха с 4:0 след голове на Кондогбия, Гедеш, Родриго и Санти Мина. В рамките на 5 минути домакините върнаха три попадения чрез Кембъл, Санабрия и Тейо, но Симоне Заза с поредния си гол от началото на сезона узакони победата на гостите. В добавеното време Андрес Перейра оформи крайното 6:3.

Валенсия продължава без поражение от началото на сезона и с 18 точки заема второ място във временното класиране. Лидерът Барселона има 4 повече. Бетис е 9-и с 15 пункта.

Малага загуби с 0:2 от Леганес

Пропадането на Малага продължава с пълна сила

Андалуският тим загуби и от Леганес

Жофри Кондогбия откри резултата в 35-ата минута с глава. Френският халф засече центриране от корнер и не остави шансове на стража на домакините. В самия край на полувремето Гонсало Гедеш вкара фантастичен гол с удар от над 35 метра.

Десет минути след подновяването на играта Леон пропусна дузпа за домакините. Добрата игра на "прилепите" продължи и Родриго направи преднината на тима класическа след гол с глава при центриране от корнер в 64-ата минута. Санти Мина вкара четвърти гол десет минути по-късно, след като навърза няколко защитници и с помощна на рикошет порази вратата на Бетис.

Снимка 318065

Гостите се успокоиха, че са си свършили работата и можеше да бъдат наказани. В 79-ата минута Джоел Кембъл наказа грешка на отбраната на Валенсия и намали на 1:4. Минута по-късно костариканецът изведе Антонио Санабрия сам срещу стража на Валенсия и резултатът стана 2:4. В 84-ата минута Кристиян Тейо върна интригата в срещата с трето попадение за андалусци.

Валенсия обаче пак вдигна оборотите и Симоне Заза заби поредния си гол през този сезон направи резултата 3:5, а в третата минута на добавеното време Андреас Перейра оформи крайното 3:6.