Отборът на Валенсия се спаси от изпадане от Ла Лига в драматичния последен 36-и кръг на испанското футболно първенство.

"Прилепите" направиха 1:1 като гост на Бетис и завършиха на незавидното 16-о място в класирането с 42 точки, но запазиха елитния си статут и без съмнение ще вземат мерки това да не се повтаря през предстоящата кампания.

Така изпадащите от Ла Лига отбори са Елче, Еспаньол и Валядолид, който имаше шанс да оцелее, но направи 0:0 с Хетафе у дома.

Двубоят на "Бенито Виямарин" в Севиля започна кошмарно за Валенсия, след като домакините откриха още в първата минута чрез Перес. Резултатът се задържа до 71-ата, когато Диего Лопес изравни и спаси Валенсия.

В друг интересен мач от кръга шампионът Барселона не успя да завърши кампанията в желания стил, губейки от Селта като гост с 1:2.

Реал Мадрид - Атлетик Билбао 1:1 в последния кръг на Ла Лига

Бензема си взе сбогом с Реал Мадрид както най-добре умее - с гол

Мадридчани завършиха втори

Франк Кесие наказа домакините в 11-ата минута, но радостта му беше кратка, защото системата за видеоповторение VAR отмени гола за засада.

Същото се случи към края на първата част и на отсрещната врата, когато засада беше причината за отменения гол на Селта. Но още в следващата атака Габи Вейга вкара в долния ляв ъгъл и откри резултата.

Вече беше изминал час игра, когато вратарят на Барса Марк-Андре тер Стеген беше заменен, след като не успя да постави нов рекорд за най-малко допуснати голове в рамките на един сезон. На негово място влезе Инаки Пеня и три минути след това Габи Вейга вкара отново.

В 79-ата минута Ансу Фати вкара почетния гол за каталунците след асистенция на Усман Дембеле. До края Барса нямаше сили за нещо повече и завърши мача само с два точни изстрела, макар да достигна 73% владеене на топката.

Така Барса остана с 88 точки в крайното класиране, а Селта събра 43 пунка на 13-ото място.