Отборът на Валенсия продължава безмилостната битка за призово класиране в испанското футболно първенство.

Ла Лига за пореден сезон доказва, че е висококонкурентен шампионат с трудна за прогнозиране призова тройка.

Снимка 348598

Източник: Twitter

"Прилепите" надделяха над състава на Леганес, като гости.

Победителите се наложиха с минималното 1:0, въпреки че владееха инициативата през по-голямата част от мача.

Севиля едва не нанесе първа загуба на Барселона, Меси спаси каталунците

"Блаугранас" се добраха до равенството с голове в 88-ата и 89-ата минути

Единственото попадение в полза на именития гост в срещата реализира Родриго. Футболистът на Валенсия бе точен след 62 игрови минути.

Впоследствие това се оказа и решителният, определящ гол, направил разликата между двата тима в сблъсъка.

Снимка 348599

Успехът бе под номер 19 за отбора през сезона в Ла Лига. "Прилепите" събират актив от 62 точки - с една по-малко от третия в таблицата Реал (Мадрид) и с две пасив от втория Атлетико (Мадрид).

Леганес остава под номер 12. Съставът е с 36 пункта срещу името си в класирането.

Реал (Мадрид) победи Лас Палмас с 3:0 като гост