Валенсия оглави класирането в испанската Примера след успех с 2:1 като гост над Еркулес. "Лос Че" имат стопроцентов актив от след 3-ия кръг. "Прилепите" взеха трите точки в Аликанте, въпреки че игра с човек по-малко почти цяло полувреме.

Иначе мачът започна отлично за Валенсия. Мата изведе гостите напред още във 2-ата минута. 20 по-късно Ернандес удвои и успокои феновете на гостите. Малко преди почивката обаче Наваро направи дузпа, която Трезеге реализира за 1:2.

Само 5 минути след началото на втората част същият Наваро получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души на терена. Въпреки това Валенсия съумя да запази преднината си и триумфира.

Виляреал също спечели с 2:1 като гост на Леванте, благодарение на двете попадения на бразилеца Нилмар.

Сантандер пък победи Сарагоса с 2:0. По-късно днес е дербито Атлетико (М) - Барселона.