Отборът на Валенсия не успя да се придвижи с няколко места нагоре в класирането на испанското футболно първенство.

Прогресът на тима можеше да стане възможен след важен успех като гост на Леганес, в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Победата само с гол разлика бе съвсем възможна за гостите, но те допуснаха попадение минута преди края, с което разочароваха щастливите им, до този момент, фенове.

Снимка 408609

Източник: Twitter

В крайна сметка обаче регистрираният резултат бе 1:1.

Точен за 0:1 бе Жофри Кондогбия, разписал се след 22 минути игра. Футболистът на гостите се възползва от не особено добри действия на съперниковата защита и превърна асистенция на Карлос Солер в гол за своя състав.

На "Естадио Мунисипал де Бутарке" домакините също имаха възможности за отбелязване на попадение, но отстъпваха на съперника си - и като притежание на топката, а видимо и като физически и технически способности на своите състезатели.

"Прилепите", от своя страна, се прибраха в половината си след реализирания гол и доиграха първата част, изчаквайки нейния край.

През второто полувреме се стигна до драматична развръзка минута преди края, когато Брайтуайт бе точен за крайното 1:1 60 секунди преди заключителния сигнал в срещата.

Така Валенсия не успя да запише седмата си победа за сезона. Леванте остава в средата на класирането, а съперникът така и не съумя да се приближи до местата, даващи право на участие в Европа.

Валенсия с нов успех срещу Селтик - 1:0

Валенсия не се затрудни със Селтик, фенове на "детелините" разпръснати с гумени куршуми от полицията