Отборът на Валенсия победи тима на Селтик и във втората среща между двата състава от 1/16-финалите на Лига Европа.

Домакините направиха всичко възможно да не допуснат изненада и да продължат в следващия етап на надпреварата, след успех с 2:0 в първия мач.

Автор на победното попадение за "прилепите" тази вечер стана Кевин Гамейро. Бившият футболист на Атлетико (Мадрид) бе точен след точно 70 минути игра, след нулево първо полувреме между двата тима.

Снимка 408067

Източник: Twitter

Жереми Толян бе изгонен още в 37-ата минута на мача, оставяйки гостите с човек по-малко на терена. Това допълнително намали интригата в мача и допринесе за липсата на напрежение до последния съдийски сигнал.

Полицията в Испания определи тазвечершния мач като футболна среща с висок риск. Органите на реда бяха мобилизирани и оборудвани с цялата налична техника, за да предотвратят сблъсъци по улиците на града.

Валенсия победи Селтик с 2:0 като гост в Лига Европа

Валенсия гледа напред в Лига Европа след успех в Глазгоу

"Прилепите" се наложиха с 2:0 над Селтик

Преди двубоя близо 10 000 привърженици от Шотландия пристигнаха в испанския град, за да подкрепят любимците си, но местните полицаи не показаха гостоприемство. Вместо това те посрещнаха гостуващата агитка с гумени куршуми и палки.

Футболните привърженици се оплакаха, че агресията на органите на реда е била безпричинна. Потребители в социалните мрежи разказаха, че били "заключени" в местен бар, а всеки, понечил да излезе, получавал палка в тялото. Това бе и неприятният акцент в сблъсъка между двата клуба от тази фаза на втория по сила европейски клубен турнир.

Валенсия и Еспаньол не се победиха - 0:0