Валенсия и Виляреал пропуснаха шанса да се доближат до Реал, Барса и Атлетико в класирането. В мач от 18-ия кръг на Примера, „жълтата подводница" завърши наравно 1;1 като гост на друг от намиращите се в подем отбори - този на Малага.

С точката тимът от „Ел Мадригал" остана на 6-ата позиция, докато Малага е дори извън „Зона Европа".

Иначе Дос Сантос даде аванс на Виляреал в самия край на първото полувреме, но домакините от Андалусия съумяха да стигнат до изравняване чрез Нордин Амрабат след час игра.

Валенсия също не успя да съкрати аванса на водещото трио, след като извъртя също 1:1, но във Виго срещу местния Селта.

Ореяна изпорти дузпа за галисийците в 28-ата минута, а 15-ина след това Родриго даде аванс на „лос че".

След почивката обаче грешникът Ореяна се реабилитира и вкара, оформяйки крайното 1:1. Така „прилепите" остават 4-ти, на 3 точки зад Барселона и Атлетико, които играят един срещу друг е неделя.