Валенсия и Спортинг (Хихон) направиха равенство в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха 1:1 на "Местая".

Гостите първи поведоха в резултата, но "прилепите" се добраха до точка с гол пет минути преди края на редовното време.

Срещата започна равностойно. Първото чисто положение дойде в самия край на полувремето, когато при центрирането от ъглов удар Микел Весга надскочи защитата и завърши с глава, но обещаващият му опит се отби настрани след среща с напречната греда.

В началото на втората част, Фабиан Орелана от Валенсия си създаде добра възможност и опита от средно разстояние, но пропусна на косъм от лявата греда.

В 54-ата минута, Микел Весга препъна съперник, плъзгайки се към него на шпагат. Алфонсо Алварес спря играта и можеше да му покаже картон, но в крайна сметка го предупреди само устно и отсъди дузпа.

Хомосексуален скандал в лагера на Валенсия

Напорист гей тормози вратаря на Валенсия

Доменек едва ли е очаквал подобно предложение

В 55-ата минута, Даниел Парехо не успя да преодолее вратаря от точката на дузпата, опитвайки да вкара в долния ляв ъгъл, но пропусна. В 60-ата минута, Дуйе Чоп от Хихон изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Пет минути преди края Мунир Ел Хадади от Валенсия отбеляза от много трудна позиция, скачайки високо, за да засече центриране и да прати топката мощно с глава в горния десен ъгъл.

След този мач, Валенсия е на 13-ото място с 30 точки, докато Хихон е на 19-ата позиция в зоната с изпадащите.