Два от големите тимове в Испания Валенсия и Севиля не срещнаха абсолютно никакви проблеми в мачовете си от турнира за Купата на краля в Испания. Двата гранда биха съответно с 3:0 и 4:0 Логрьонес и Реал Унион.

Валенсия не успя да вкара гол през първото полувреме при гостуването си на Логрьонес, но после вдигнаха оборотите. Влезлият като резерва Арис Адурис успя да се разпише на два пъти, преди Висенте да сложи окончателно точка на спора за крайното 3:0.

Севиля пък също не срещна никакви проблеми (виж видеото). Негредо в самия край на първото полувреме откри резултата, а малко по-късно домакините от Реал Унион останаха с човек по-малко, след като бе изгонен техен играч. Негредо вкара втория си гол в 65-ата минута, а Алфаро и Карлос оформиха крайния резултат.