Валенсия удължи серията си на четири мача без поражение в испанското футболно първенство, но не успя да победи последния в подреждането в Ла Лига - Елче. Двата състава завършиха при равенство 2:2 в двубоя от деветия кръг на шампионата, като Валенсия остава седми в подреждането с 14 точки, а Елче все още няма победа в Ла Лига и заема последното, 20 място с 3 точки в актива си.

Пере Мила откри резултата за гостите от Елче от дузпа в 29-ата минута. Футболистите на Валенсия обърнаха до 2:1 в своя полза след две попадения на уругваеца Единсон Кавани до почивката. Първо в 41-ата той изравни за 1:1 също от дузпа, а в седмата минута на добавеното време на първата част той реализира второто си попадение в мача.

Отново 30-годишният нападател на гостите Пере Мила донесе точката за Елче с гол за 2:2 в 65-ата минута.

Виляреал победи Аустрия (Виена) с 1:0

Виляреал вече гледа към елиминациите в Лига на конференциите след успех над Аустрия (Виена)