Отборите на Валенсия и Атлетико (Мадрид) не се победиха в голямото дерби от първия кръг в Ла Лига. Срещата на "Местая" завърши при равенство 1:1, като и двете селекции могат да съжаляват за пропуснатите три точки.

Всичко започна с домакински натиск за "прилепите", които можеха да реализират още в 5-ата минута чрез Даниел Васс.

Снимка 374189

Източник: EPA/БГНЕС

Събитията за хората на Марселино се обърнаха нагоре с главата, след като Анхел Кореа реализира за Атлети. Антоан Гризман пусна хитро към аржентинеца зад гърба на отбраната, а той без да се бави излишно матира Нето.

Малко след началото на втората част, Саул имаше прекрасен шанс да удвои преднината за "рохибланкос". За негова жалост мерникът му не бе достатъчно точен след меле пред вратата на Валенсия.

Реал вкара два гола на Хетафе и тръгна с успех в Ла Лига

Гарет Бейл се опитва да бъде новият лидер на "кралете"

Този пропуск сякаш се оказа решаващ, след като "лос че" изравниха в 56-ата минута. Даниел Вас подаде по въздух за Родриго. Испанският национал демонстрира голяма класа, спря си топката на гърди и със зверски шут възстанови паритета.

Снимка 374192

До края валенсианци можеха да стигнат и до пълния обрат, но удар на Габриел след корнер срещна дясната греда.

ВАЛЕНСИЯ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:1

0:1 Кореа (26"), 1:1 Родриго (56")

СТАДИОН: "Местая"

СЪДИЯ: Хесус Мансано

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Гая, Габриел, Гарай, Пичини, Вас, Кондогбия, Парехо, Солер, Мина, Родриго (резерви: Доменек, Башуай, Черишев, Диакаби, Гамейро, Латоре, Торес)

АТЛЕТИКО: Облак, Хуанфран, Савич, Годин, Луис, Кореа, Коке, Саул, Лемар, Коща, Гризман (резерви: Адан, Хименес, Родри, Калинич, Мартинш, Томас, Витоло)