Класическите съперници в испанската Примера - Валенсия и Атлетико (Мадирд) сътвориха шоу на "Местая" и завършиха при равенство 2:2. По този начин двата тима запазиха позициите си в Топ 6, като до последно ще се борят за финиширане в зона "Шампионска лига".

Двубоят започна изключително интересно и само след четвърт час резултатът вече бе открит. Халфът на гостите Маркос Йоренте затвори устите на критиците, след като отбеляза важен гол за столичани. Юношата на Реал (Мадрид) се оказа на точното място след рикошет в крака на Габриел и отблизо вкара за 0:1.

Президентът на Хетафе:  Кой не би искал да отиде в Барселона?

Президентът на Хетафе: Кой не би искал да отиде в Барселона?

Медиите на Пиринеите спекулрат за трансфер на Анхел Родригес в каталунския гранд

Именно Габриел поправи грешката си в 40-ата, когато подложи глава при остро пусната топка от нападателя Макси Гомес и от няма и метър намери пролука измежду няколко застанали на голлинията съперникови играчи.

Снимка 466852

Източник: EPA/БГНЕС

Лудата първа част продължи и Атлетико все пак я завърши като водач в резултата. Ганаецът Томас Парти сътвори феноменален рейд и след като трима футболисти на Валенсия не можеха да го спрат, той реализира мощно в долния десен ъгъл на Доменек.

Паритетът беше възстановен в 59-ата минута. Дани Парехо центрира перфектно от фаул. Кондогбия се измъкна от своя персонален пазач и падайки доста странно намери как да матира Ян Облак.

До края на срещата вратарите на двата тима се проявиха с по едно фантастично спасяване. Първо Доменек отчая с намесата си Алваро Мората, а пък в последната минута Облак съхрани точката за Атлетико, печелейки своя индивидуален сблъсък с Хосе Гая.

Барселона разполага със 72 часа, за да намери заместник на Дембеле

Каталунците са пратили на Ла Лига медицинския доклад относно контузията на французина

В следващия кръг Атлетико (Мадрид) приема у дома Виляреал. Валенсия гостува на Реал (Сосиедад).

ВАЛЕНСИЯ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:2

0:1 Йоренте (15"), 1:1 Габриел (40"), 1:2 Томас (43"), 2:2 Кондогбия (59")