Валенсия и Атлетик (Билбао) завършиха 2:2 в много интересен мач от 13-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата премина през обрати и закономерно точките бяха поделени, въпреки по-голямото териториално предимство на гостите от Билбао.

Карлос Солер откри за домакините от дузпа в 26-ата минута. Нарушението беше отсъдено на Дани Гарсия, който спъна Максимилиано Лопес с в наказателното поле. Малко преди това удар на Лопес беше блокиран.

В 55-ат минута Асиер Виялибре изравни след подаване на Юри Берчиче.

Снимка 509436

Раул Гарсия изведе баските напред в 80-ата минута след дузпа. Урош Рачич спъна Икер Муниаин, за да Карлос дел Серо Гранде да посочи бялата точка.

Точно Гарсия направи грешка след 3 минути след центриране от фаул и Мануел Вайехо възстанови равенството за втори път след удар с глава.

Двата отбора се присъединиха към групата вече от 7 тима с 14 точки. Водач на тази колона на девето място е Барселона. Валенсия и Атлетик са веднага след това.