Валенсия доближи Барселона на върха в Примера дивисион, след като "прилепите" на Марселино спечелиха с 2:1 сблъсъка със Селта у дома.

90-те минути на "Местая" предложиха интересен и много оспорван мач, който бе отворен до самия му край. Двата отбора се захапаха, казано на футболен език от началото на първия съдийски сигнал, което нямаше как да не се отрази на резултата.

Още в 3-ата минута Парехо удари гредата за домакините, след което гостите от Селта на два пъти можеха да вкарат чрез Систо, но в единия случайт изстрелът му мина до гредата, а в другия защитник успя да застане на пътя на топката.

Резултат бе открит от "прилепите" в 29-ата минута!

Центриране от корнер към Симоне Дзадза на близката греда, завърши с гол с глава на италианския нападател - 1:0 за Валенсия! До края на полувремето домакините имаха още добри възможности да се разпишат, но не успяха да го сторят.

Втората част започна по мечтан начин за гостите от Селта, които влязоха по-здраво в началото на вторите 45 минути и това доведе до бързо изравняване.

При разбъркване в полето на домакините атака топката бе промушена до Яго Аспас, който на метри от вратата я пусна в обратния на вратаря ъгъл за 1:1!

След изравнителния гол гостите като че ли се чувстваха по-комфортно на терена, но в последния четвърт час на мача Валенсия бе отборът, който опита натиск в търсене на трите точки.

И те стигнаха до тях, след като Дани Парехо оформи крайното 2:1 от дузпа!

С успеха Валенсия събра 34 точки и измести Реал (Мадрид) от втората позиция, който по-рано през деня разби Севиля с 5:0 и вече е с 31 пункта. Лидерът Барселона е с 36 точки, но и мач по-малко.

Валенсия - Селта 2:1

1:0 Дзадза 29'