Барселона не победи за четвърти пореден път в Ла Лига

Каталунците завършиха наравно 1:1 при визитата си на Валенсия

Рафиня Алкантара също записва игрови минути. Той заменя сънародника си Артур.

Доста късна промяна в атаката на Барса. Дембеле заменя Коутиньо.

Пълна смяна в лагера на валенсианци. Вместо Кондогбия, на терена се появява Франсис Коклен.

75′
Снимка 382501

Източник: EPA/БГНЕС

74′

КОУТИНЬО!! Симпатизиращите на Барса вече виждаха как любимците им стигат до пълен обрат в 74-ата минута. Коутиньо се озова на прекрасна позиция, на около 8 метра от Нето, но в решителния момент за изстрел, от нищото се появи Хосе Гай, изчистил топката изпод носа на бразилската звезда.

72′

Лионел Меси опита късмета си от пряк свободен удар. Изстрелът му премина над стената, но и над вратата, пазена от Нето.

66′

Промяна в състава на Валенсия, Кевин Гамейро отстъпва мястото си на Родриго Морено.

58′

Ядосан от действията на долуспоменатия, Коутиньо удари капитана на Валенсия без топка, заради което също получи картон.

57′

Жълт картон за Дани Парехо, който получи жълт картон след фаул срещу Коутиньо.

54′

Настроението в играта на Лионел Меси бе видимо и "Ла Пулга" сътворяваше интересни неща и след паузата. В 54-ата минута той навлезе много остро в полето на Валенсия, ала шутът му от малък ъгъл не затрудни особено Нето.

Снимка 382500

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Карлос Солер също е декориран, след като влезе много грубо в краката на Жорди Алба.

41′

Първи картон в мача. Получава го Луис Суарес заради разправия със съдията.

Снимка 382503

38′

Валенсия се съвзе от шока и на своя страна опита отново да поведе в резултата. В 38-ата минута появилият се като смяна Денис Черишев закъсня със засичането на остър пас. Продължилата топка стигна до Гая, който шутира без подготовка близо до страничната греда.

36′

Валенсия се държи компактно в отбрана, като не оставя много празни пространства за подаващите си непрекъснато топката играчи на Барселона.

22′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 1:1!! МЕСИ!! Прошка за домакините нямаше в следващата атака на Барса, когато брилянтна комбинация между Суарес и Меси, завърши с изключително точен изстрел на аржентинския маестро в долния ляв ъгъл на Нето.

20′

Постепенно Барса се съвзе и започна да контролира събитията на терена. Първото доказателство за промяна бе удар от средна дистанция на Лео Меси, попаднал в обсега на Нето. След това "блаугранас" имаха леки претенции за дузпа след падане на Суарес, но реферът Гонзалес не обърна внимание на техните брожения.

11′

КОНТУЗИЯ!! Макар и щастливи, началните мигове на двубоя донесоха и проблеми на треньора Марселино. Гонзало Гедеш получи травма при контакт с Коутиньо и поради този факт трябваше да бъде принудително заменен от Денис Черишев.

7′

КОНДОГБИЯ! Валенсианският терор продължи и малко по-късно шут от средна дистанция на Кондогбия като по чудо не се оплете в мрежата на Тер Щеген.

5′

БАТШУАЙ!! Проблемите за Барса продължиха и каталунците бяха големи късметлии, че в петата минута вече не губеха с 0:2. Бърза атака на техния съперник хвана неподготвени Пике и Вермаелен. Миши Батшуай намери пролука за изстрел и насочи топката към далечната греда. За негово нещастие, коженото кълбо мина на сантиметри от страничния стълб.

3′
Снимка 382499

2′

ГОООЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ!! 1:0!! ГАРАЙ! Дербито на "Местая" започна по мечтан начин за "прилепите", които поведоха в резултата след едва минута игра. Селекцията на Марселино стигна до корнер, след който острото центриране последователно се удари в телата на Пике, Гамейро и Вермаелен, за да стигне до непокрития Гарай, който с лекота вкара в мрежата на безпомощния Тер Щеген.

1′

18. Даниел Вас 22. Артуро Видал

Отборите на Валенсия и Барселона се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от осмия кръг в Примера Дивисион. Победата е повече от необходима и за двата тима, които през последните седмици не се намират в своята най-добра форма.

Лионел Меси направи класация на най-великите мигове в своята кариера

Вижте ги тук

Макар и изключително трудно, гостуването на "Местая" се явява отлична възможност за "блаугранас" да дръпнат с три точки пред големия враг Реал (Мадрид), който вчера записа още един негативен резултат под ръководството на Хулен Лопетеги.

В Примера Лео Меси и компания се намират в серия от три мача без победа, като се препънаха в Жирона (2:2), загубиха от Леганес с 1:2, а пък на 29 септември поделиха по точка с Атлетик (Билбао). Треньорът на каталунците Ернесто Валверде обаче е убеден, че временното игрово затруднение ще бъде отстранено.

Барса за пореден мач няма да разчита на своя централен защитник Самюел Умтити, който ще бъде заменен от белгиеца Томас Вермаелен. Под въпрос до последно пък ще са Сержи Роберто и Сержи Сампер.

Тази Барса вече не е Барса

Каталунците загубиха цялата си идентичност, играят беден и примитивен футбол

Валенсия възвърна своята увереност през седмицата, когато взе точка при гостуването си на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига. В Примера обаче нещата се развиват доста по-неприятно, като "прилепите" са с актив от една победа, пет равенства и поражение. Всичко това отрежда на "лос че" 16-то място, което определено не е гарант за работата на наставника Марселино.

С голяма въпросителна за дербито са Хосе Гая и Санти Мина. За последните 10 мача на "Местая" между двата тима, нито един от тях не е бил решен с повече от гол разлика.

Марселино Гарсия Торал: Готвим се за такава Барселона, каквато видяхме в Шампионската лига

Марселино: Готвим се за такава Барса, каквато видяхме в Шампионската лига

"В тези мачове мотивацията за футболистите е по-голяма"