Отборите на Валенсия и Барселона не се победиха в най-интересния двубой от кръга в Примера Дивисион - 1:1. Момчетата на Ернесто Валверде записаха четвърти пореден двубой без успех за първенство, въпреки териториалното си превъзходство през по-голям период от дербито.

Мачът започна зле за "блаугранас", след като бившият бранител на Реал (Мадрид) - Есекиел Гарай ги наказа с попадение още във втората минута. До паузата каталунците намериха сили да изравнят чрез Лео Меси, но през второто полувреме така и не създадоха опасно положение, което да им подсигури важните три точки.

По този начин Барса вече е на второ място в таблицата, като на върха е Севиля с точка повече. Валенсия пък е на повече от незавидната 13-та позиция.

Снимка 382506

Източник: EPA/БГНЕС

Дербито на "Местая" започна по мечтан начин за "прилепите", които поведоха в резултата след едва минута игра. Селекцията на Марселино стигна до корнер, след който острото центриране последователно се удари в телата на Пике, Гамейро и Вермаелен, за да стигне до непокрития Гарай, който с лекота вкара в мрежата на безпомощния Тер Щеген.

Проблемите за Барса продължиха и каталунците бяха големи късметлии, че в петата минута вече не губеха с 0:2. Бърза атака на техния съперник хвана неподготвени Пике и Вермаелен. Миши Батшуай намери пролука за изстрел и насочи топката към далечната греда. За негово нещастие, коженото кълбо мина на сантиметри от страничния стълб.

Снимка 382499

Валенсианският терор продължи и малко по-късно шут от средна дистанция на Кондогбия като по чудо не се оплете в мрежата на Тер Щеген.

Макар и щастливи, началните мигове на двубоя донесоха и проблеми на треньора Марселино. Гонзало Гедеш получи травма при контакт с Коутиньо и поради този факт трябваше да бъде принудително заменен от Денис Черишев.

Постепенно Барса се съвзе и започна да контролира събитията на терена. Първото доказателство за промяна бе удар от средна дистанция на Лео Меси, попаднал в обсега на Нето. След това "блаугранас" имаха леки претенции за дузпа след падане на Суарес, но реферът Гонзалес не обърна внимание на техните брожения.

Снимка 382500

Прошка за домакините нямаше в следващата атака на Барса, когато брилянтна комбинация между Суарес и Меси, завърши с изключително точен изстрел на аржентинския маестро в долния ляв ъгъл на Нето.

Валенсия се съвзе от шока и на своя страна опита отново да поведе в резултата. В 38-ата минута появилият се като смяна Денис Черишев закъсня със засичането на остър пас. Продължилата топка стигна до Гая, който шутира без подготовка, но близо до страничната греда.

Настроението в играта на Лионел Меси бе видимо и "Ла Пулга" сътворяваше интересни неща и след паузата. В 54-ата минута той навлезе много остро в полето на Валенсия, ала шутът му от малък ъгъл не затрудни особено Нето.

Снимка 382502

Симпатизиращите на Барса вече виждаха как любимците им стигат до пълен обрат в 74-ата минута. Коутиньо се озова на прекрасна позиция, на около 8 метра от Нето, но в решителния момент за изстрел, от нищото се появи Хосе Гай, изчистил топката изпод носа на бразилската звезда.

До края публиката не видя нищо интересно по този начин дербито завърши при равенство 1:1.

Снимка 382498

В следващия кръг на Барселона предстои непредсказуемо домакинство на Севиля. Валенсия пък отново играе на "Местая", този път срещу Леганес.