Отборът на Реал (Мадрид) стартира по перфектен начин новия сезон в Ла Лига. Въпреки липсата на основни играчи като Роналдо, Бензема и Модрич, „кралете“ постигнаха класически успех на едно наглед трудно място за гостуване  - „Аноета“.

Селекцията на Зинедин Зидан не остави никакви шансове на Реал Сосиедад, отправяйки ясно послание към вечния си конкурент за титлата – Барселона. Подобно мача за Суперкупата на Европа, днес столичани имаха своите лидери в лицето на Гарет Бейл и новата испанска сензация Маркос Асенсио.

Уелсецът доказа, че формата му от Евро 2016 не е спаднала, бележейки още във втората минута. Гарет реализира фантастично попадение с глава, след като Дани Карвахал го дари с перфектната асистенция.

В 40-ата минута дойде и мигът на Маркос Асенсио, който отбеляза нов магически гол. Младокът бе изведен сам срещу вратаря от Варан, след което прехвърли много елегантно Херонимо Рули.

Крайното 0:3 бе оформено отново от Бейл. Звездата се възползва от грешка в отбраната на Сосиедад и майсторски подпечата трите пункта за своя тим.

РЕАЛ СОСИЕДАД – РЕАЛ (МАДРИД) 0:3

0:1 Бейл (2‘), 0:2 Асенсио (40‘), 0:3 Бейл (90+4‘)

СТАДИОН: „Аноета“

СЪДИЯ: Хуан Мартинес

СОСИЕДАД: Рули, Залдуа, Гонзалес, Мартинес, Берчиче, Бергара, Ияраменди, Конча, Зурутуза, Оирзабал, Хуанми (резерви: Тоньо, Прието, Вела, Хосе, Пардо, Елустондо, Ернандес)

РЕАЛ (МАДРИД): Касия, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Ковачич, Касемиро, Кроос, Бейл, Мората, Асенсио (резерви: Мехия, Фернандес, Хамес, Васкес, Иско, Данило, Янес)